Ajung la servici, imi prind de bluza vreo 3 martisoare, asa ca simbol al primaverii si de incurajare a anotimpului, ma asez la comp, beau cafa si consult vremea "si soc", vreme urita pina in 8 martie doar putin soare pe 3 martie:)). Asta inseamna ca anul acesta mai mult de 3 sfert dintre noi vor fi morocanosi pentru ca si-au ales baba in alta zi decit 3 martie. Dar cum prognozele meteo se pot schimba foarte usor de la un interval orar la altul, avem toate sansele sa asistam la schimbari si rasturnari de situatii.
In concluzie sa avem o primavara frumoasa, cu multe flori si zimbete, pentru ca simt eu asa in sufletul meu ca aceasta luna ne apartine noua femeilor, in totalitate, si daca baba aleasa se va dovedi a fi morocanoasa, sa nu disperam, alegem o alta zi a acestei luni, una in care ne-am simtit excelent, si vom spune ca atunci e baba noastra, si cu siguranta vom zimbi pina la sfirsitul anului de fiecare data cind ne gindim la ea.

